EEAC éves konferencia és közgyűlés, Lisszabon - NFFT
Az EEAC több mint két évtizedes múltra visszatekintő együttműködési hálózata és egyeztető fóruma Európa számos országában működő környezetvédelmi és fenntartható fejlődési tanácsoknak. Ezek az érdekegyeztető testületek a kormányoktól függetlenül működnek, és alapvető szerepük van abban, hogy a nemzeti fenntartható fejlődési, környezetvédelmi stratégiák, programok széles társadalmi egyeztetésen alapuljanak, és figyelembe vegyék a legfrissebb tudományos eredményeket is.
Ahhoz, hogy rendszerszintű átalakulás kezdődjön, nélkülözhetetlen a társadalom különböző szegmenseinek az összefogása, támogatása. A partnerségek révén többet tehetünk: nagyobb hatást, nagyobb fenntarthatóságot, több értéket teremtünk mindenki számára. Mindez elengedhetetlen ahhoz, hogy 2030-ig elérhetőek legyenek az ENSZ fenntartható fejlődési céljai.
Ezért a 27. EEAC éves konferencia fő témája a 17. Globális ENSZ Cél, a Partnerség. A konferencián olyan kihívások kerülnek napirendre, mint például az energia-átmenet, az édesvíz, valamint a tengerek és óceánok megőrzése és fenntartható használata.
Számos és összetett kihívással nézünk szembe a víz, az energia és az óceánok területén, nem csak az Európai Unióban és annak tagállamaiban, hanem világszerte. Ez az oka annak, hogy a Portugál Nemzeti Környezetvédelmi és Fenntartható Fejlődési Tanács (CNADS) a 6. (víz), a 7. (energia) és a 14. (óceán) Globális ENSZ célokat helyezte a 27. EEAC éves konferencia középpontjába.
A konferencia célja, hogy ajánlásokat fogalmazzon meg a víz-, energia- és óceánágazat, valamint azok jövőbeni fejlődésére vonatkozó jelenlegi uniós politikákról, ezzel segítve az Európai Bizottság és az Európai Parlament újonnan megválasztott tagjait megbízatásuk kezdetén.
Az NFFT az EEAC tagszervezeteként részt vesz a konferencián, a delegáció tagjai Bartus Gábor, az NFFT titkára és az EEAC Fenntartható Fejlődési Munkacsoportjának (WGSD) társelnöke, Barta Zsombor, az NFFT munkatársa, és Náray-Szabó Gábor, az NFFT társelnöke.